Warszawa ul. Powązkowska 44 +48 664 44 80 44 zapytaj o termin

Gdzie zorganizować konferencję w Warszawie

Organizacja konferencji jest niełatwym przedsięwzięciem, które od osób za nie odpowiedzialnych wymaga sporego zaangażowania. Pierwszym i jednocześnie kluczowym punktem na liście „to do” jest wybór odpowiedniej sali. Rzecz w tym, że w dużych metropoliach, a tylko takie miejsca warto brać pod uwagę, wybór jest ogromny.

Wybór odpowiedniej sali konferencyjnej poniekąd podyktowany jest samą definicją tego typu eventu. Istnieje wiele rodzajów konferencji, jednak wszystkie one mają wspólny mianownik, w postaci grupy ludzi zgromadzonej w celu omówienia konkretnego problemu, bądź jakiegokolwiek innego zagadnienia. To właśnie ta grupa, często skupiająca osoby z różnych zakątków kraju lub świata, w sposób pośredni lub bezpośredni dyktuje wymogi, jakie musi spełniać sala konferencyjna.

Konferencja? Wyłącznie w dużym mieście

Wcześniej wspomnieliśmy, że konferencja powinna być organizowana wyłącznie w warunkach wielkomiejskich. Najtrafniejszym wyborem będzie Warszawa. Dlaczego? To proste – stolica, jako wielkie centrum biznesu, posiada najlepiej rozbudowaną sieć komunikacyjną oraz stosowną infrastrukturę, a nie bez znaczenia jest także prestiż, jaki towarzyszy tej lokalizacji.

Jak powinna wyglądać idealna sala konferencyjna?

Idealna sala konferencyjne powinna zapewniać właściwy komfort wszystkim uczestnikom wydarzenia, nie tylko w trakcie jego trwania, ale również przed i po konferencji. W tym miejscu dochodzimy do lokalizacji. W biznesie czas jest przeliczany na pieniądz i ta zasada nie zmieni się nigdy. Możliwość szybkiego dojazdu i równie szybkiego opuszczenia miejsca konferencji jest niezwykle istotnym czynnikiem.

Wielkość sali to kolejny aspekt, który definiuje idealne miejsce. Zbyt ciasne pomieszczenie nie zapewni odpowiednich możliwości aranżacji, z kolei zbyt duża przestrzeń sprzyja rozproszeniu grupy, co jest zjawiskiem niepożądanym. Przestrzeń wewnątrz obiektu zawsze powinna być dobierana pod kątem komfortowych warunków (tylko w takich możemy mówić o wydajnej pracy) i ustalana na podstawie liczebności grupy. Skoro jesteśmy już przy tematyce komfortu, nie można zapomnieć o cateringu. Intensywna praca umysłowa to ogromny wysiłek dla organizmu. Smaczny, lekki i pożywny posiłek jest zatem obowiązkowy.

Niezwykle istotnym czynnikiem jest także odpowiednie wyposażenie sali. Odpowiednie nagłośnienie - prelegent musi przecież być wyraźnie słyszany. Równie ważny jest sprzęt audiowizualny – projektor, flipery, tablice demonstracyjne, monitory LCD i inne. Nie można pominąć też kwestii odpowiedniego oświetlenia. Decydując się na organizację konferencji w Warszawie warto sprawdzić ofertę na podstronie: Konferencje i Szkolenia i zapoznać się z ofertą klubu Loft44 dotyczącą organizacji konferencji. Ich oferta na pewno pomoże Państwu podjęciu decyzji o wyborze Sali.